O firmie

Historia przedsiębiorstwa EuroTech – Rozdzielnice sięga roku 1996. Pierwsza siedziba znajdowała się w Pomieczynie, małej wsi położonej w województwie pomorskim. Oferta firmy obejmowała przede wszystkim:

  • rozdzielnice energetyczne niskiego napięcia (min. przyścienne, wtynkowe, wolnostojące)
  • złącza kablowe
  • rozdzielnice licznikowe

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na inne produkty oraz usługi z dziedziny elektryki, w 1999 roku przenieśliśmy zakład do Redy. Większe powierzchnie budynku oraz zaplecze magazynowe spowodowało modernizację linii produkcyjnej. Ulepszone zostało również wyposażenie zakładu w bardziej specjalistyczne maszyny. W 2001 roku uruchomiona została produkcja rozdzielnic innych typów – stalowych i aluminiowych. Tym samym wystartowały również nowe działy produkcyjne – ślusarni i malarni proszkowej. W tym samym roku firma przyjęła nazwę EuroTech – Rozdzielnice . Działania dążące do spełnienia wymogów rynkowych oraz podnoszącej standaryzacji wyrobów, w 2008 roku spowodowało uzyskanie przez firmę EuroTech – Rozdzielnice certyfikatu ISO 9001-2000, czyli normy opisującej system zarządzania jakością.

Rok później dokonując nakładów inwestycyjnych odbywa się rozbudowa hal produkcyjnych oraz całego zaplecza związanego z jeszcze większą i intensywniejszą produkcją rozdzielnic elektrycznych.

Kolejne lata to dynamiczny rozwój w kierunku wyrobów średniego napięcia, złącz oraz prefabrykacja betonowych stacji słupowych. Firma nadal rozwija się pod nazwą EuroTech – Rozdzielnice, jednak w 2009 roku zmienia formę działalności na Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. EuroTech – Rozdzielnice Rozdzielnice Sp. z o.o. zatrudnia ok. 50 osób z czego 80% personelu stanowią pracownicy związani z produkcją, a 20% to administracja oraz dział handlowy. Nadal poszerza się działalność produkcji, aby w kolejnych latach zwiększyć rozwój w kierunku wyrobów SN. W 2009 roku rozpoczęto produkcję złącz oraz prefabrykację betonowych stacji słupowych. W roku 2011 zostaje uruchomiona produkcja konstrukcji słupowych w oparciu o normę 1090 i następuje rozpoczęcie prac wdrożeniowych nad albumem linii napowietrznych. W roku 2015 otworzyliśmy biuro handlowe w prestiżowej lokalizacji w Gdańsku – Olivia Business Centre.